Freelance Remedy konsulent
Til vores kunde søger vi en Remedy konsulent. Vi forventer, at du har ca. 3-5 års erfaring med konfiguration og setup af Remedy version 7.0 og gerne 7.5. Du har et godt kendskab til ITIL, eller er vant til at arbejde med processer.
Opgaven lyder på at få løst en række konfigurationsudfordringer i forbindelse med opgradering til version 7.5. Herunder teknisk udvikler til at konfigurere det nye setup, herunder rapporter. Det vil være en fordel om du har kendskab til Oracle databaser.
Vi forventer at du er teknisk udvikler og meget procesorienteret.
Opgaver:
- Remedy konfigurering i version 7.5
- Rapporter
- Setup
Kontrakt:
- Vi forventer, at du kan starte med kort varsel
- Varighed: NU, 11 måneder
- Arbejdssted: København
Vi forventer at du:
- Er udadvendt, åben og kan tale med alle
- Er serviceminded og mere end almindeligt glad for at koordinere
- Er god til at holde fokus og overblik i komplekse arbejdsopgaver
- Kan sige til - og fra - og kan vurdere, hvornår du skal gøre hvad
- Har gode samarbejdsevner og er vant til at arbejde med mange opgaver på én gang
- Er fortrolig med konsulentrollen.
- Har en professionel indstilling til dit arbejde og dine ansvarsområder.
- Kommunikerer sikkert og troværdigt på tværs af organisatoriske niveauer.
Sprog: Du kommunikerer flydende på dansk og engelsk.
Interesseret?
Søg stillingen via linket i siden "Klik her for at søge jobbet". (Upload kun Word format).
Kontaktinfo:
Senior Consultant Manager Charlotte Thomassen +45 30 51 74 77, eller Senior Account Manager, Mette Gross +45 20 44 38 05
Elan er en af Europas ledende virksomheder inden for rekruttering og bemanding til IT-branchen. Vi leverer IT-konsulenter og rekruttering inden for hele IT-området - fra IT-chefer, projektledere, interaktions- og usabilityspecialister, infrastrukturarkitekter og systemudviklere til netværks- og supportteknikere. Elan har mere end 55 kontorer på verdensplan, og vi planlægger fortsat ekspansion i den nærmeste fremtid.
Vi leverer vores tjenester til mange forskellige virksomheder og har både nationale og internationale navne på kundelisten. I Danmark er vi 15 ansatte - fordelt med 11 på kontoret i Høje Tåstrup og 4 på vores Århuskontor. Vi har mere end 100 konsulenter i arbejde og gennemfører mellem 100 og 150 rekrutteringer om året alene i Danmark.
Skriv venligst i din ansøgning at du har set jobbet hos Version2

